هشت حضور بین المللی برای فیلم کوتاه ذبح

اکران فیلم کوتاه ذبح در هشت جشنواره بین المللی در کشور های: روسیه، آمریکا، سوئیس، کامرون، مراکش و انگلستان در ماه آوریل
فیلم ذبح به نمایندگی سینمای کوتاه ایران تنها فیلم راهیافته به بخش فیلم کوتاه پانزدهمین جشنواره کازان روسیه است و قابل توجه است که تنها ۱۰ فیلم به بخش رقابتی این جشنواره راه پیدا کرده اند، ذبح به کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور و از تولیدات مشترک انجمن سینمای جوانان سندج و حوزه هنری کردستان با ۹ فیلم دیگر از کشورهای: نپال، مالزی، روسیه، قزاقستان، مراکش، مصر، فرانسه، قرقیزستان و آمریکا به رقابت خواهد پرداخت.
لازم به ذکر است سال گذشته فیلم بلند گلنسا ساخته ستار چمنی گل از فیلمسازان کردستانی در این جشنواره حضور داشت.
پانزدهمین دوره این جشنواره در شهر کازان روسیه و از تاریخ ۲۴ الی ۳۰ آوریل برگزار می شود.
همچنین دومین جشنواره Art Slope آمریکا میزبان هفت فیلم ایرانی است که در این میان فیلم کوتاه ذبح به کارگردانی مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین پور نیز در میان آثار راهیافته حضور دارد، این جشنواره ششم و هفتم آوریل برگزار می‌شود.
فیلم کوتاه ذبح توانست به هشتمین جشنواره لوگانو سوئیس راه پیدا کند، هشتمین جشنواره فیلم لوگانو هر ساله در شهری با همین نام در جنوب سوئیس برگزار می شود و هر سال موضوع خاص را به عنوان تم اصلی فیلم های بخش مسابقه معرفی می کند و فیلم ها نسبت به این موضوع داوری و معرفی می شوند که امسال فیلم کوتاه ذبح ساخته مشترک آکو زندکریمی و سامان حسین پور از ایران حضور دارد و با فیلم هایی از کشورهای: ایتالیا، اسپانیا، اندونزی، سوئیس، بلغارستان، فرانسه، کانادا و آمریکا به رقابت خواهند پرداخت.  هشتمین دوره این جشنواهر از ۷ تا ۱۴ آوریل برگزار می شود.
در ادامه حضورهای فیلم کوتاه ذبح، هفتمین جشنواره بین المللی فیلم وکراتزه روسیه نیز فیلم کوتاه ذبح را به عنوان یکی از فیلم های راه یافته به این جشنواره انتخاب کرده است، این جشنواره که هفتمین دوره خود را از ۹ تا ۱۴ آوریل برگزار می کند در یکی از شهرهای روسیه به اسم ولگگراد برگزار می شود.
دومین جشنواره بین المللی دانشجویی آگادیر مراکش نیز فیلم کوتاه ذبح را برای رقابت و اکران در جشنواره خود انتخاب کرده است. این جشنواره که با همت دانشگاه ابن زهر برپا شده است از روزهای ۲۵ تا ۲۷ آوریل در محیط دانشگاه و آمفی تئاتر دانشگاه ابن زهر آگادیر برگزار می شود.
همچنین هفتمین دوره جشنواره فیلم بافوسام که در شهری با همین نام در کامرون برگزار می شود نیز از فیلم کوتاه ذبح و عوامل این فیلم دعوت کرده که در این جشنواره حضور داشته باشند. لازم به ذکر است که هفتمین دوره این جشنواره از ۱۰ تا ۱۳ آوریل در شهر بافوسام کامرون برگزار می شود و فیلم های راهیافته را به رقابت می گذارد.
بیست و یکمین جشنواره بین المللی فیلم اسماعیلیه که یکی از جشنواره های معتبر مصر به شمار می آید امسال میزبان فیلم کوتاه ذبح است، این جشنوار از ۱۰ تا ۱۴ آوریل برپا می شود و به نفرات برتر جوایزی اهدا می کند. بیست و یکمین دوره این جشنواره در شهری با همین نام برگزار می شود.
و در پایان نیز دومین دوره جشنواره فیلم نیولین انگلستان نیز فیلم کوتاه ذبح ساخته آکو زندکریمی و سامان حسین پور را برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب کرده است، دومین دوره این جشنواره در شهری با نام نیولین از ۴ تا ۷ آوریل برگزار می شود.
فیلم کوتاه ذبح به نویسندگی و کارگردانی آکو زندکریمی و سامان حسین پور تولید مشترک حوزه هنری کردستان و انجمن سینمای جوانان سنندج است که داستان خانواده ای را روایت می کند که برای گذران یک زمستان سخت مجبور می شوند گاو خود را بفروشند اما پسر خانواده از این اتفاق خوشحال نیست و گاو را فراری می دهد.
 
عوامل فیلم عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: آکو زندکریمی، سامان حسین پور، برنامه ریز و دستیار کارگردان: اشکان ساعدپناه، بازیگران: فریدون حامدی، شب بو سلیمانی، محمد قبادی، سامان عبودی، غفار خالدی، شفیع امینی، فیلمبردار: حامد بقاییان، دستیاران: نوید زارع و آرمان صیدی، صدابردار: محمد توریوریان، دستیار: مبین قادری، طراح و اجرای صحنه و گریم و لباس: ایوب شیخ احمدی، دستیار: امین سنجر بیگی، مدیر تولید: آرمین پور محمد، دستیاران: سامان عبودی و رزگار محمدی و پیام محمدی، تدوین: توفیق امانی، صداگذاری: حسین قورچیان، اصلاح رنگ: علیرضا هدایی، تهیه کننده: انجمن سینمای جوانان سنندج و حوزه هنری استان کردستان.
 
لیست جشنواره های ذکر شده به لاتین
۲۱Th ISmailia Film Festival
۱۵th Kazan International Film festival
The days of German and Russian short films “Vkratze!” international film festival
ART SLOPE ’19 – SHORTS IN THE SLOPE Film Festival
OtherMovie Lugano Film Festival
Newlyn Film Festival
Festival International de cinema independent de Bafoussam
Festival Universitaire International Ciné-Lettres d’Agadir
.
سامان
سامان حسین پور
حامد بقائیان
حامد بقائیان  برنده بهترین فیلمبرداری فیلم کوتاه آسیا برای فیلم ذبح

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *