اکران ماهی در استرالیا و پورتوریکو

فیلم کوتاه «ماهی» ساخته سامان حسین‌پور به بیستمین جشنواره جهانی فیلم‌های کمدی آنسوی فنس استرالیا راه یافت.

.این فیلم داستان خانواده پیری را روایت می‌کند که با اتفاقی ناشی از کمبود آب دست و پنجه نرم می‌کنند.

این فیلم  که سومین ساخته حسین‌پور به‌شمار می‌رود پیش از حضور در چندین جشنواره بین‌المللی را تجربه کرده و جوایز متعددی از جمله  جایزه بهترین فیلم از جشنواره «گات مینوت» کانادا و جایزه تقدیر ویژه داوران جشنواره فیلم «یک دقیقه‌ای رومانی» را به‌دست آورده است.

سایر عوامل تولید این فیلم کوتاه عبارتند از:

نویسنده و تدوین: سامان حسین‌پور، تصویر: زانیار لطفی، صدا: زانیار طهماسبی، عکاس: ساحل محمدی، تولید: عدنان زندی، بازیگران: آسیه مرادی زر، محمود میرزایی، دستیار تصویر: نوید زارع، تهیه‌کنندگان: سامان حسین پور، حوزه هنری استان کردستان، با حمایت شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان

جشنواره جهانی فیلم‌های کمدی آنسوی فنس استرالیا که فیلم‌های مستقل و کمدی را به نمایش می‌گذارد، با هدف تشویق فیلم‌سازان به تولید آثار کمدی و سرگرم‌کننده برگزار می‌شود.
بیستمین دوره این رویداد ۲۶ ژانویه تا ۹ مارس(۵بهمن تا ۱۸اسفند) برگزار می‌شود و پس از رأی‌گیری بهترین فیلم به انتخاب تماشاگران جایزه می‌گیرد

همنچنین این فیلم کوتاه در جشنواره بین‌المللی فیلم بایامون پورتوریکو حضور دارد و همراه با ۳ فیلم دیگر ایران به اکران گذاشته خواهد شد.

سامان حسین پور تاکنون ۶ فیلم کوتاه داستانی را نوشته و کارگردانی کرده است، حسین پور دانشجوی کارشناسی سینما کارگردانی است و بالغ بر ۳۰ جایزه ملی و بین المللی نیز در کارنامه کاری خود دارد.

انجمن سینمای جوانان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *