ماهی در ۵۲مین جشنواره شیکاگو

فیلم کوتاه ماهی به کارگردانی سامان حسین پور و تهیه کنندگی حوزه هنری استان کردستان در ادامه موفقیت های بین المللی خود این بار به عنوان تنها نماینده ایران به یکی از معتبرترین و قدیمی ترین جشنواره های آمریکا راه پیدا کرد.

فیلم کوتاه ماهی به نویسندگی و کارگردانی سامان حسین پور به پنجاه و دومین جشنواره بین المللی فیلم شیکاگو راه پیدا کرد.
ماهی به کارگردانی این فیلمساز کردستانی در بخش جوان های زیر ۲۳ سال این جشنواره پذیرفته شده است و به عنوان تنها فیلم ایرانی در جشنواره حضور دارد و با فیلم هایی از کشورهای: آمریکا، اسلوونی، انگلیس، کانادا، آلمان، دانمارک، هلند، روسیه و بلژیک به رقابت خواهد پرداخت.

صفحه جشنواره فیلم شیکاگو در ویکی پیدیا
جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو (به انگلیسی: Chicago International Film Festival) یک جشنواره سالانه فیلم است که در ماه اکتبر هر سال در شهر شیکاگو (ایلینوی، آمریکا) برگزار می‌شود. این جشنواره از ۱۹۶۵ تاکنون برگزار می‌شود و یکی از قدیمیترین جشنواره‌های سینمایی آمریکای شمالی است.

همچنین در فرانسه نیز سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ناشناخته ‏ها» فرانسه میزبان دو فیلم کوتاه ایرانی بود. فیلم کوتاه ماهی ساخته سامان حسین پور و آیان و بادکنک سفید ساخته ویدا دنا به نمایندگی از ایران در این رویداد حضور داشتند و اکران شدند.
فیلم کوتاه ماهی به نویسندگی، کارگردانی و تدوینگری سامان حسین پور از تولیدات سال ۹۴ حوزه هنری استان کردستان است که با موضوع کمبود آب تولید شده است. این فیلم کوتاه داستان پیرزن و پیرمردی است که با مشکلات ناشی از کمبود آب دست و پنجه نرم می کنند.
سامان حسین پور که تاکنون سه فیلم کوتاه را کارگردانی کرده است با آثارش تاکنون در صدها جشنواره ملی و بین المللی حضور داشته و جوایزی را نیز از آن خود کرده است. او متولد ۱۳۷۱ شهرستان سقز از کردستان است و از چهارده سالگی با بازیگری در تیاتر فعالیت های هنری خود را شروع کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *